Sonda
W jaki sposób dotarłeś na stronę sklepu ?
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Statystyki
Produktów:
324
Kategorii:
87
Nowości:
0
Promocje:
0
Brama z napędem to wygodny wjazd na posesję! 0
Brama z napędem to wygodny wjazd na posesję!

Brama przesuwna czy skrzydłowa?

Brama skrzydłowa to klasyka, która sprawdzi się zarówno w przypadku wąskich, jak i szerokich podjazdów. Należy jednak uwzględnić przestrzeń niezbędną do jej swobodnego otwarcia oraz możliwości wjazdu autem w taki sposób, aby brama mogła zamknąć się bez ryzyka uszkodzenia pojazdu. Najczęściej wybiera się modele dwuskrzydłowe mocowane na zawiasach do trwałych słupków betonowych, murowanych czy metalowych. Bardziej nowoczesną propozycją są bramy przesuwne samonośne lub szynowe, które jednak wymagają pozostawienia przestrzeni po jednej ze stron na niezbędne mocowanie. Bramy samonośne zawieszone są nad ziemią, a otwierają się za sprawą mechanizmu znajdującego się w fundamencie nośnym. Modele szynowe z kolei przesuwają się na specjalnych rolkach po szynie zamontowanej wzdłuż bramy i nieco poza nią.

Automatyka do bram przesuwnych oraz napędy do bram skrzydłowych

Wybierając automatykę do bram przesuwnych, należy zwrócić uwagę na szerokość i ciężar bramy, aby ustalić niezbędną moc napędu. Przyjmuje się, że dla bram o szerokości 4 m optymalnym rozwiązaniem jest napęd utrzymujący do 350 kg (z uwzględnieniem odpowiedniego zapasu mocy). Tego typu automatyka składa się z elektromechanizmu i centralki sterującej, ukrytych w niewielkiej skrzynce montowanej na boku skrzydła. W przypadku bram skrzydłowych często wykorzystuje się nieco tańsze i łatwiejsze w montażu silniki liniowe, mocowane zarówno do skrzydła, jak i do słupka ogrodzeniowego. W oddzielnej puszce znajduje się centralka sterująca pracą napędu bramy skrzydłowej, która z pewnością zajmuje mniej miejsca, niż ta stosowana w przypadku bram przesuwnych. Warto zdecydować się na model samoblokujący, który uniemożliwia samoistne otwarcie się skrzydła po zamknięciu.

Wybierz komfortowe rozwiązanie

Wybierając konkretny model oraz pasujący napęd, przede wszystkim weź pod uwagę najwygodniejsze rozwiązanie z uwzględnieniem wielkości podjazdu. Może okazać się, że wymarzona brama przesuwna nie znajdzie zastosowania na posesji o wąskim wjeździe, bez miejsca przeznaczonego na montaż. Dodatkowo warto zdecydować się na te bramy z automatycznym napędem, które zostały wyposażone w fotokomórki i czujniki, uniemożliwiające przypadkowe uszkodzenie samochodu.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl