Sonda
W jaki sposób dotarłeś na stronę sklepu ?
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Statystyki
Produktów:
325
Kategorii:
87
Nowości:
0
Promocje:
0
Przydatne narzędzia do obróbki drewna w Twoim ogrodzie 0
Przydatne narzędzia do obróbki drewna w Twoim ogrodzie

Prace z drewnem nie są zarezerwowane jedynie dla drwali – każdy ogrodnik może spotkać się z koniecznością rozłupywania oraz cięcia drewna. Warto pokusić się bowiem chociażby o samodzielne wykonanie niektórych elementów wyposażenia ogrodowego, jak np. ławki, nie potrzebujesz do tego profesjonalnej wiedzy ani szczególnych umiejętności. Poza tym, trwający w najlepsze sezon jesienny zmusza wielu z nas do przygotowywania drewna na opał, co do łatwych i lekkich prac nie należy. Dziś mamy zatem dla Ciebie poradnik, po jakie ogrodowe narzędzia do obróbki drewna, nie tylko dla profesjonalistów możesz sięgnąć, aby prace te stały się łatwiejsze i by mogły być wykonane skuteczniej. Zapraszamy do lektury.

Piła łańcuchowa

To oczywiście najskuteczniejsze, najwydajniejsze narzędzie, jakie możesz wybrać do cięcia drewna. Wyeliminuje ono konieczność mechanicznej pracy przy użyciu własnych mięśni do przecięcia materiału. Są to sprzęty dostępne w atrakcyjnych cenach. Producenci zadbali o to, aby z takiego wydajnego wyposażenia, kojarzonego głównie z pracą profesjonalistów, mogli skorzystać też użytkownicy amatorscy. Warto rozważyć zakup piły łańcuchowej szczególnie, gdy pracujesz z drewnem regularnie, nie incydentalnie, od czasu do czasu. Chociażby przygotowanie dużych ilości drewna na opał może być warte zakupu takiego sprzętu.

Siekiera

Jeśli Twoja praca nie jest tak częsta i intensywna, do rozłupywania pieńków możesz wykorzystać narzędzia do mechanicznej pracy, czyli siekiery, którymi rozłupiesz bez problemu kłody średniej wielkości. Zakup tego wyposażenia, wbrew pozorom, nie będzie jednak banalnie prosty. Masz bowiem do dyspozycji wysokiej jakości narzędzia marek takich, jak np. Fiskars, w których zastosowano szereg udogodnień, chociażby w postaci antypoślizgowego trzonka. Warto zwrócić więc uwagę na szczegóły zakupywanej siekiery, aby wybrać sprzęt, który będzie Ci doskonale pasować.

Ostrzałka do noży i siekier

Pracując ze swoim narzędziem tnącym, w naturalny sposób tępisz je. O ile nie jest ono nieodwracalnie uszkodzone, możesz je po prostu naostrzyć. Nie warto jednak używać do tego prowizorycznego, domowego wyposażenia – lepiej sięgnąć po stworzone w tym celu akcesoria. Tutaj również masz do dyspozycji np. ostrzałki Fiskars, którymi naostrzysz siekierę w sposób bezpieczny zarówno dla samego narzędzia, jak i dla użytkownika. Prędzej, czy później spotkasz się z koniecznością naostrzenia narzędzia, więc warto wyposażyć się w ostrzałkę nawet od razu przy zakupie siekiery.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl