Sonda
W jaki sposób dotarłeś na stronę sklepu ?
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Statystyki
Produktów:
324
Kategorii:
87
Nowości:
0
Promocje:
0
Jesień w ogrodzie – jakich narzędzi będziesz potrzebować? 0
Jesień w ogrodzie – jakich narzędzi będziesz potrzebować?

Nieuchronnie za naszymi oknami pojawiła się jesień. Pomimo niższych temperatur i coraz częściej niesprzyjającej, kapryśnej pogody, może być to pora roku naprawdę bardzo piękna. Jej piękno może zawitać również do Twojego ogrodu. Aby tak było, przed Tobą jednak dużo pracy, by nadać ogrodowi urokliwego wyglądu w myśl polskiej, złotej jesieni. Przygotuj się na jesienne prace ogrodowe już teraz. Przygotowaliśmy krótki poradnik na temat tego, jakich narzędzi ogrodowych możesz potrzebować jesienią w swoim ogrodzie.

Grabie

Jesień to przede wszystkim spadające z drzew liście na ziemię. Choć początkowo ziemia usłana kolorowymi liśćmi może prezentować się okazale, po dłuższym czasie zaczną one rozkładać się i gnić. Będzie to nie tylko mało estetyczne, ale też niebezpieczne dla trawy i roślinności ogrodowej. W ten sposób będą one bowiem miały ograniczony dostęp chociażby do światła dziennego oraz wody. Nie ma więc wątpliwości, liście opadłe na ziemię musisz usunąć. Najprostszym, skutecznym narzędziem, które Ci do tego posłuży, są grabie. To proste, lecz niezawodne wyposażenie, które pomoże Ci rozwiązać problem liści i innych szczątków organicznych zalegających jesienią w Twoim ogrodzie.

Kompostownik

Po zgrabieniu i usunięciu z przestrzeni ogrodowej liści stoi przed Tobą zadanie ich utylizacji. Nie oznacza to wcale, że masz je po prostu wyrzucić. Jest to materiał organiczny, więc może on jeszcze przydać się również w Twoim ogrodzie. W tym celu warto założyć swój ogrodowy kompostownik. Nie musisz wykonywać go samodzielnie, możesz zakupić gotowe akcesoria, które pozwolą Ci samodzielnie uzyskać kompost. Po ich zakupie jedynym Twoim zadaniem będzie gromadzenie materiału organicznego, który posłuży za kompost. W ten sposób zyskasz nawóz, który będziesz mógł wykorzystać potem do pielęgnacji innych roślin. Materiał z Twoich ogrodowych drzewek może być więc przez cały czas w obiegu w Twoim ogrodzie i przysługiwać się do tego, że będzie się on okazale prezentować przez cały czas.

Pozostałe narzędzia

Wymienione wyżej propozycje to podstawa dla udanej jesieni w Twoim ogrodzie. Nie oznacza to jednak, że nie znajdziesz więcej akcesoriów, które okażą się przydatne w tę porę roku. Warto przygotować swój ogród na nadchodzącą zimę, więc bez wątpienia w ruch jesienią powinny pójść chociażby nożyce do żywopłotu. Najważniejsze jednak, abyś nie porzucił regularnych prac ogrodowych z powodu niesprzyjającej pogody. To od tego, w jaki sposób zadbasz o ogród właśnie jesienią, w dużej mierze zależy to, w jaki stanie będzie on kolejnej wiosny oraz lata.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl