Sonda
W jaki sposób dotarłeś na stronę sklepu ?
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Statystyki
Produktów:
324
Kategorii:
87
Nowości:
0
Promocje:
0
Pellet drzewny – co to takiego? 0
Pellet drzewny – co to takiego?

Czym jest pellet?

Zanim powiemy o właściwościach pelletu drzewnego, zacznijmy od samego początku, czyli od podstaw i tego, czym tak naprawdę jest ten materiał. Jest to produkt uznawany za ekologiczne paliwo do ogrzewania budynków. Skąd jego ekologiczność? Jest on bowiem produktem pochodzącym z biomasy. Do jego produkcji wykorzystuje się resztki drzewne oraz produkty uboczne pochodzące z rolnictwa. Uzyskane w ten sposób trociny prasuje się i granuluje, w wyniku czego otrzymujemy nasz produkt końcowy, czyli pellet opałowy gotowy do wykorzystania w naszych domach.

Właściwości

Jakie właściwości ma pellet, poza samym jego pochodzeniem, które sprawiają, że jest to materiał odpowiedni do wykorzystania jako paliwo opałowe? Przede wszystkim w wyniku jego spalania nie powstają szkodliwe dla człowieka i środowiska spaliny. Jego wykorzystanie jest w związku z tym szeroko promowane w celu zwalczania zanieczyszczenia powietrza w naszym otoczeniu. Oprócz tego spalanie tego materiału generuje znacznie mniejszą ilość popiołu, niż ma to miejsce w przypadku innego rodzaju paliw. Dodatkowo popiół ten cechuje biodegradowalność. Możesz wykorzystać go np. jako nawóz do trawnika.

Zastosowanie

Pellet drzewny zaczął być wykorzystywany jako paliwo opałowe w latach 90. ubiegłego wieku, lecz prawdziwą popularność zyskał dopiero po 2000 roku i popularność ta wciąż rośnie. Ma to też związek z coraz szerszymi ograniczeniami prawnymi dotyczącymi wykorzystania innych materiałów tworzonymi na terenie Unii Europejskiej. Zakazy związane z wykorzystaniem węgla i planowanie całkowitego zaprzestania jego użytkowania czyni pellet jeszcze atrakcyjniejszym produktem opałowym, również pod względem ceny. Tona pelletu będzie znacznie tańsza niż odpowiadająca jej ilość prądu lub gazu potrzebna do wygenerowania takiej samej ilości ciepła.

Bez wątpienia pellet to materiał przyszłości pod względem wykorzystania go jako paliwo opałowe. Jest połączeniem biodegradowalności, ekologii oraz atrakcyjnej dla klienta ceny. Jeśli chcesz dowiedzieć się na jego temat więcej lub zakupić go do ogrzewania budynku, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl