Pellet drzewny

Pellet drzewny Mako Classic - 990kg Pellet drzewny Mako Classic - 990kg
Producent: Mako Pellets
Cena: 2 950,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Pellet drzewny Mako Premium - 990kg Pellet drzewny Mako Premium - 990kg
Producent: Mako Pellets
Cena: 3 050,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej

 

Pellet opałowy

Pellet jest produktem, dzięki któremu możemy ekologicznie ogrzewać budynek. Możesz zapomnieć o standardowych rodzajach paliwa, które są szkodliwe dla środowiska, a ich cena obciąża Twój budżet bardziej niż alternatywne propozycje. Pellet opałowy sprawdzi się równie dobrze jak klasyczne paliwa do ogrzewania. W naszym asortymencie znajdziesz wybór pelletu w korzystnej cenie.

Pellet drzewny – alternatywa dla zwykłego opału

Pellet jest zaliczany do produktów z kategorii biomasy. Ma postać granulatu i pozyskuje się go z drewna, dlatego możesz mieć pewność, że otrzymujesz naturalny opał. Pellet powstaje w procesie rozdrabniania i suszenia surowca, a po dalszej obróbce na ostatnim etapie surowiec ten jest granulowany.

Pellet drzewny zadowoli wszystkich tych, którzy szukają produktów nie tylko produkowanych w sposób przyjazny dla środowiska, ale również biodegradowalnych. Popiół pozostały po jego spalaniu świetnie sprawdza się jako nawóz do trawników – warto zaznaczyć, że ilość popiołu po pellecie jest o wiele mniejsza, niż w przypadku tradycyjnych produktów opałowych. To dodatkowa oszczędność dla tych, którzy muszą dbać o ogród.

Ponadto pellet w trakcie spalania nie emituje szkodliwych dla człowieka substancji, których wdychanie mogłoby wpłynąć niekorzystnie na nasz stan zdrowia. Wybierając pellet przyczyniasz się także do profilaktyki powstawania zanieczyszczeń powietrza.

Pellet – cena korzystna dla Twojego portfela w naszym asortymencie

W asortymencie Ogrody Osielsko znajdziesz wybór pelletów w przydatnych pojemnościach 15 kg lub 1 tony, dzięki czemu możesz zaopatrzyć się na krótki okres czasu lub też cały sezon zimowy. Tę drugą propozycję szczególnie polecamy osobom, które zarządzają ogrzewaniem większego budynku niż dom jednorodzinny. Pracownicy obsługujący i czyszczący piece dzięki niskiej zawartości popiołu będą mieli ułatwione zadanie oczyszczania.

Nie musisz także obawiać się powstawania odpadów wymagających specjalnej utylizacji czy nadmiernej emisji CO2 – w wyniku spalania pelletu nie pojawia się szkodliwy dla środowiska dwutlenek węgla.

Oferowany przez nas pellet spełnia wszystkie warunki produktu wysokiej jakości: ma odpowiednią wilgotność, gęstość, a także właściwości energetyczne, które wynoszą aż 18 MJ/kg. Zastanawiasz się, czy przeciętne paliwo jest bardziej efektywne? 1 litr oleju jest równowartością 2 kg pelletu, co oznacza, że naturalne paliwo ma wysoką wartość energetyczną.

Dokładne parametry oferowanego pelletu to:

  • wartość opałowa: około 19 MJ/kg,
  • zawartość wilgoci: około 6,5%,
  • zawartość popiołów: około 0,45%.

Skorzystaj z naszej oferty pelletu!

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl